ALBAYRAK MALİ MÜŞAVİRLİK - Serbest Muhasebeci Mali Müşavir & Bilirkişi

YABANCI ŞİRKET-ŞUBE-İRTİBAT BÜROSU AÇILIŞI / FOREIGN COMPANY-BRANCH-LIAISON OFFICE INVEST PROCESS

As a result we will support to establish your foreign company, branch, liaison office or online sales companies.. Devamı..

Osmangazi Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Bursa Osmangazi Bölgesinde Mali Müşavir mi Arıyorsunuz? Doğru sayfadasınız! Bursa Mali Müşavirlik, Denetim ve Danışmanlık Ofisi olarak SMMM Mustafa Albayrak liderliğinde kurumsal hizmetler vermekteyiz. Devamı..

Çalışma İzni Başvurusu Yurtiçinden-Work Permit Application from Domestic

Yabancılar için çalışma izinlerinin hazırlanması önemli bir süreçtir. Bu süreçte danışmanınız olarak her türlü yardımcınız olmak isteriz. Work Permit application is an important processing. You can ask questions whenever you want. Decision up to you…   Devamı..

BAZI MAL VE HİZMETLERE KDV VE KİRA STOPAJ İNDİRİMİ!

2812 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile2007/13033 sayılı Karara eklenen Geçici 6’ncı madde uyarınca 31/12/2020 tarihine kadar;-Bazı Mal ve Hizmetlere Uygulanmakta olan Katma Değer Vergisi Oranları %18’den %8’e, -Bazı Mal ve Hizmetlere Uygulanmakta olan Katma Değer Vergisi Oranları ise %8’den %1’e,indirildi. I-) KDV oranı 31/12/2020 tarihine kadar %18’den %8’eindirilen mal ve hizmetler a)İş yeri kiralama hizmeti b)Kongre, konferans, seminer, konser, fuar ve lunapark giriş ücretleri c)Düğün, nikah, balo ve kokteyl salonlarında verilen organizasyon hizmetleriç)Berberlik ve kuaförlük hizmetleri ile güzellik salonunda verilen hizmetler d)Terzilik, giyim eşyası ve ev tekstil ürünlerinin onarım ve tamiratı e)Ayakkabı ve deri eşyaların onarımı ile ayakkabı boyama hizmetleri f)Kuru temizleme, çamaşırhane, giyim eşyası ve diğer tekstil ürünlerini ütüleme hizmetleri g)Halı ve kilim yıkama hizmetleri ğ)Bisiklet, motosiklet ve motorlu bisikletlerin bakım ve onarımı (malzemeler hariç) h)Evde kullanılan elektrikli cihazların (buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, klima vb.) bakım ve onarımı (malzemeler hariç)ı)Tüketici elektroniği ürü Devamı..

DERNEKLERDE E-DEFTER TUTABİLECEKLER..!

9 Temmuz 2020 PERŞEMBE tarihinde yayınlanan DERNEKLER YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK Resmi Gazeteye göre; “Madde 32 – Dernekler aşağıda yazılı defterleri tutarlar. a) İşletme hesabı esasında tutulacak defterler ve uyulacak esaslar aşağıdaki gibidir: 1) Karar Defteri: Yönetim Kurulu kararları tarih ve numara sırasıyla bu deftere yazılır ve kararların altı toplantıya katılan üyelerce imzalanır. 2) Üye Kayıt Defteri: Derneğe üye olarak girenlerin kimlik bilgileri, derneğe giriş ve çıkış tarihleri bu deftere işlenir. Üyelerin ödedikleri giriş ve yıllık aidat miktarları bu deftere işlenebilir. 3) Evrak Kayıt Defteri: Gelen ve giden evraklar, tarih ve sıra numarası ile bu deftere kaydedilir. Gelen evrakın asılları ve giden evrakın kopyaları dosyalanır. Elektronik posta yoluyla gelen veya giden evraklar çıktısı alınmak suretiyle saklanır. 4) İşletme Hesabı Defteri: Dernek adına alınan gelirler ve yapılan giderler açık ve düzenli olarak bu deftere işlenir. b) Bilanço esasında tutulacak defterler ve uyulacak esaslar aşağıdaki gibidir: 1) (a) bendinin 1 inci, 2 nci, 3 üncü alt bentlerinde kayıtlı defterleri bilanço esasınd Devamı..